Kdo je v tom s námi

Centrum se bude věnovat také osvětové činnosti zaměřené na předcházení vzniku odpadu a jeho opětovné využití. Na toto téma zde budou pořádány přednášky, workshopy nebo swapy (výměnné obchody).

Adventní workshopy, swap vánočních dekorací, vánoční kolo štěstí i výrazné slevy. Vánoce trochu jinak odstartují v Reuse centru Ostrava už ve středu 24. listopadu! Společným jmenovatelem všech adventních aktivit bude opětovné použití věcí, které by jinak skončily jako odpad.
Advent

Ještě než nastane první adventní neděle, budou si zájemci moci ve středu 24. listopadu odpoledne vyrobit adventní věnec, jehož základ tvoří nádobí, které je k dispozici v Reuse centru Ostrava. Prosíme zájemce, aby se předem na akci přihlásili přes událost Reuse adventní věnec. Zbývá posledních pár míst.

Ve stejný den se roztočí i vánoční kolo štěstí, jehož prostřednictvím může malý dárek získat každý, kdo si v Reuse centru Ostrava pořídí nákup nad 200 korun. Tato možnost potrvá až do 23. prosince.

V dalším adventním týdnu, přesně 1. prosince od 14 do 18 hodin, se v reuse centru bude konat Swap vánočních dekorací

Třetí adventní akce, která se v reuse centru uskuteční v úterý 7. prosince odpoledne, bude zaměřena na výrobu šperků z elektroodpadu. Workshop, jenž dává tvůrcům velký prostor k fantazii, povedou zástupci společnosti REMA, která se zabývá zpětným odběrem elektrozařízení.

Poslední letošní akce v Reuse centru Ostrava, nazvaná Vánoční jarmark se Čtyřlístkem, je plánována na středu odpoledne 15. prosince. Bude zaměřena na výrobu a netradiční balení vánočních dárků, ale představí se zde také klienti Čtyřlístku, ostravského centra pro osoby se zdravotním postižením, se svými výrobky a hudebním vystoupením.

Od 15. do 23.  prosince pak bude v Reuse centru Ostrava připraven velký vánoční výprodej – akce Vše za polovinu. Na Štědrý den se pak centrum načas uzavře a své brány návštěvníkům otevře až po Novém roce.

Tak si letos s námi přijďte užít Vánoce trochu jinak!

 

Provozovna

REUSE centrum Ostrava

Slovenská 1083/1
702 00 Ostrava – Přívoz

Spojení

Telefon: +420 607 245 398

Web: www.reuse.ozoostrava.cz
Email: reuse@ozoostrava.cz

Provozní doba

Po:   Zavřeno
Út - Pá:   9:00 - 12:00 a 14:00 - 18:00
Sobota:   9:00 - 12:00
Neděle:   Zavřeno